In memoriam Sieds Bosma
Zaterdag 28 februari is op 78-jarige leeftijd overleden Sieds Bosma.
Sieds was een clubman in hart en nieren van v.v. Bergum. Hij heeft jaren gevoetbald bij v.v.Bergum, eerst in de jeugd en later jaren in het eerste elftal. Hij werd beroemd om zijn snelheid en zijn schaarbeweging. Na deze periode heeft hij nog in het vierde elftal gespeeld, en daarna gestopt wegens rugklachten.
Na zijn voetbalcarrière heeft hij meerdere functies gehad. Hij werd lid van de jeugdcommissie en is jeugdtrainer geweest. Daarna is hij samen met Thomas Heegstra leider geweest van het eerste elftal. Ook is hij leider geweest van de A-junioren en later van het tweede elftal, samen met Jopie de Vries.
Hij heeft vele jaren in het bestuur gezeten als lid van de technische commissie voor de seniorenteams en later als voorzitter van de accomodatiecommissie.
Tijdens de familiedag van v.v.Bergum in de zaal maakte hij altijd aantekeningen over de spelers die deelnamen aan het toernooi. Dit werd dan later in dichtvorm op humoristische wijze door Sieds voorgedragen. Voor de meeste deelnemers en supporters was dit het hoogtepunt van de dag.
In 2004 is Sieds erelid geworden van v.v.Bergum.
Na de fusie met B.C.V. zat hij in de MOP en VOP van FC Burgum.
Wij zullen Sieds gaan missen. Kinderen, kleinkinderen en verdere familie heel veel sterke toegewenst met dit grote verlies.






